Cięcie plexi laserem i ploterem CNC

Oferujemy usługi cięcia plexi (PMMA) laserem, oraz ploterem frezującym CNC.

Wycinanie tą metodą pozwala na uzyskanie praktycznie dowolnych kształtów, łuków i form.

Cięcie laserowe to technologia, która wykorzystuje laser Co2 do cięcia pleksi, i jest najczęściej wykorzystywana do zastosowań przemysłowych, ale coraz częściej zaczyna być wykorzystywana przez szkoły, klientów detalicznych i hobbystów (modelarzy itd). Technologia ta jest znana już od 1967r i w początkowym okresie była niesamowicie droga z uwagi na swoją innowacyjność.

W chwili obecnej ceny cięcia laserowego plexi kształtują się na przyzwoitym poziomie i są dostępne prawie na każdą kieszeń. Podczas cięcia plexi laserowo powstają bardzo estetyczne, przeźroczyste krawędzie, przypominające szkło polerowane. Krawędzie te są również bardzo bezpieczne.

cięcie plexi laserem pleksi
cięcie plexi frezarką CNC pleksi

Kolejną metodą uzyskiwania nietypowych kształtów z plexi jest cięcie frezarką CNC. Używa się w tym celu różnego rodzaju frezów palcowych, stożkowych – by nadać ciętej krawędzi ką inny niż 90 stopni.

Usługi wykonujemy na naszym materiale, bądź na materiale powierzonym przez klienta.

Procedura zamówienia ciecia na materiale powierzonym jest bardzo prosta wystarczy przysłać do naszej siedziby w Krakowie materiał, oraz wysłać projekt przygotowany w programie Corel Draw, bądź AutoCad. My zajmiemy się resztą, a uzyskane formatki odeślemy z powrotem do Państwa.

Tniemy też piłą panelową 2,1x5m, oraz metodą trasowania – lecz tu musimy zaznaczyć, że możliwości techniczne pozwalają wyłącznie na cięcie pod katem prostym .

Skontaktuj się z nami w celu zamówienia usługi cięcia plexi.

tel. 12 410 03 53, 12 410 03 23
info@tplast.pl – ogólne informacje handlowe

TPLAST– ul. Myśliwska (hala budostal 8), 30-716 Kraków